Edyta Suliga, Zachowania zdrowotne studentów kieleckich i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z południowej i środkowo-wschodniej Polski, 140 s., format B5, ISBN 83-7133-245-9, 2004

Celem niniejszej pracy jest analiza zachowań zdrowotnych studentów kieleckich oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z południowej i środkowo-wschodniej Polski, nawiązujących do przedstawionych celów Narodowego Programu Zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu żywienia, jak również aktywności fizycznej, palenia tytoniu i picia alkoholu wśród badanych. W pracy dokonano także analizy cech somatycznych i wpływu czynników społeczno-ekonomicznych na wielkość tych cech oraz na wspomniane zachowania zdrowotne. Publikacja jest przeznaczona dla osób zajmujących się problematyką rozwoju fizycznego i zachowań zdrowotnych, tj. pedagogów, auksologów, antropologów, pracowników służby zdrowia, jak również dla studentów wymienionych specjalności, pragnących uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie.