Przygotowanie młodzieży akademickiej do uczestnictwa w kulturze fizycznej

Rafał Pawłowski, Przygotowanie młodzieży akademickiej do uczestnictwa w kulturze fizycznej, 2010, 130 s., format B5, ISBN 978-83-7133-436-8

W niniejszej pracy przedstawiono założenia teoretyczno-metodologiczne podjętych badań nad studencką kulturą fizyczną. W trzech pierwszych rozdziałach wspomniano tylko o dwóch ogniwach procesu wychowania do kultury fizycznej – rodzinie i szkole – choć nie są one ogniwami jednymi i odosobnionymi. Te dwa środowiska społeczne powinny w sposób zamierzony i zorganizowany oddziaływać wychowawczo na dzieci i młodzież. W rozdziale czwartym i piątym zaprezentowano, zinterpretowano i podsumowano wyniki sondażu diagnostycznego. Pozwoliły one scharakteryzować kulturę fizyczną badanego środowiska i skuteczność przygotowania młodzieży do wypoczynku aktywnego fizycznie w przyszłości.