Ochrona zdrowia w opinii studentów medycyny

Stanisław Głuszek (zebrał i oprac.), Ochrona zdrowia w opinii studentów medycyny2020

Ten produkt nie występuje obecnie w magazynie

Prezentowana publikacja zawiera eseje studentów kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UJK w Kielcach na temat różnych aspektów polskiej ochrony zdrowia, a w szczególności jej organizacji, dostępności i skuteczności. Przygotowanie takich opinii polegało na wykorzystaniu osobistych doświadczeń życiowych z zastosowaniem dostępnej dla nich wiedzy socjologicznej i psychologicznej.

Niniejsze eseje, o zróżnicowanej tematyce, przedstawiają obraz funkcjonowania systemu, jej uczestników, lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia, a jednocześnie próbę przyszłego autospojrzenia na tę trudną rzeczywistość, która spełniałaby najwyższe oczekiwania społeczne i własne zawodowe.