Położnictwo. Podstawy opieki położniczej

Andrzej Malarewicz (red.), Położnictwo. Podstawy opieki położniczej. Podręcznik dla studentów licencjackich i magisterskich kierunków położnictwa i pielęgniarstwa 2009, 240 s., format B5, ISBN 978-83-7133-389-7

Niniejsza praca zbiorowa, adresowana jest przede wszystkim do studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunku „położnictwo”, zawiera zagadnienia wykładane na tym kierunku w ramach przedmiotu „Podstawy opieki położniczej”. Autorzy, przygotowując podręcznik, wykorzystali wieloletnie doświadczenia w prowadzeniu wykładów, ćwiczeń i zajęć praktycznych. W podręczniku dużo uwagi poświęcono nie zawsze dotychczas uwzględnianym w tego typu wydawnictwach zagadnieniom roli, zadań i miejsca położnych w świadczeniu nowoczesnej opieki pielęgnacyjnej i terapeutycznej.