Ni pucha, ni piera! Uciebnyje materiały

Irena Hubicka, Anna Wilczkowska, Anna ŻelezikNi pucha ni piera. Uczebnyje matieriały dla priepodawatielej russkogo jazyka w wuzach, (Materiały pomocnicze dla nauczycieli rusycystów w szkołach wyższych), 2018, 223 s. + płyta CD, format B5

Publikacja jest zwieńczeniem cyklu Ni pucha ni piera. Russkij jazyk. Urowień A2 i Ni pucha  ni piera. Russkij jazyk. Urowień B1. Praca zawiera komentarz do cyklu, program nauczania języka rosyjskiego w szkole wyższej z wzorem Europejskiego Portfolio Językowego, przykładowe testy dla poziomu A1 i B2, wzory kart przedmiotu na poziom A1, A2, B1, B2 i C1, a także zestaw ćwiczeń z zakresu artykulacji, akcentuacji, intonacji, morfologii, składni, ortografii, interpunkcji. Praca stanowi obudowę dydaktyczną do poprzednich publikacji, zawiera materiały, których nie było w części pierwszej i drugiej, a które są niezbędne do tego, by kształcenie w zakresie języka rosyjskiego było jak najbardziej efektywne. Publikacja jest przeznaczona dla nauczycieli języka rosyjskiego w szkołach wyższych, z opracowania mogą korzystać również nauczyciele języka rosyjskiego w szkołach średnich oraz studenci i uczniowie.