Kognitywnyje priecedenty w chudożiestwiennom idiostilie Borisa Griebienszczikowa: obsiestwo i sakralnaja sfiera

874-8

48,30 zł brutto

Oleg Leszczak, Swietłana LeszczakKognitywnyje priecedenty w chudożiestwiennom idiostilie Borisa Griebienszczikowa: obsiestwo i sakralnaja sfiera2020, 290 s., format B5

Więcej szczegółów

15 szt.

Niniejsza publikacja poświęcona jest badaniu zjawisk precedensowych o charakterze kognitywnym jako jednostek odtwarzalnych wykorzystywanych przez rosyjskiego barda oraz rock muzyka Borysa Griebienszczikowa w jego tekstach poetyckich poświęconych prezentacji społeczeństwa i sfery duchowej. W monografii zostały rozpatrzone zarówno precedensy kognitywne o charakterze stricte informacyjnym (koncepty, kategorie konceptualne, przestrzenie kognitywne) wyrażane poprzez jednostki nominatywne i predykatywne języka rosyjskiego, jak też wykorzystywane przez poetę modele obrazowania artystycznego.

Książka jest kontynuacją monografii Olega Leszczaka i Swietłany Leszczak Kognitywnyje priecedenty w piesiennom tworciestwie Borisa Griebienszczikowa: priroda i cielowiek (2019), ma charakter badawczy i jest przeznaczona dla szerokiego grona filologów (zwłaszcza rusycystów), ale także kulturologów i badaczy sztuki. Publikacja napisana jest w języku rosyjskim.

Zobacz także

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Product successfully added to the product comparison!