Ni pucha, ni piera A2

533-4/N

Anna Żelezik, Ni pucha, ni pera. Russkij jazyk. Urowień A2, 2013, 294 s.+ płyta CD, format B5, ISBN 978-83-7133-533-4

Ten produkt nie występuje obecnie w magazynie

Niniejsze opracowanie jest adresowane przede wszystkim do studentów uczących się języka rosyjskiego na lektoracie w szkole wyższej oraz do uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego na poziomie A2. Opracowanie stanowi wybór testów weryfikujących sprawność czytania i słuchania ze zrozumieniem, pisania, mówienia, a także znajomość leksyki i podstaw gramatyki. Katalog tematyki zawartej w testach dotyczy takich podstawowych spraw z życia studenta (ucznia) jak rodzina, człowiek, dom, dzień roboczy, dzień wolny od nauki (pracy), zainteresowania, zdrowie, kuchnia, podróże, w tym podróż do Rosji. Oprócz testów podręcznik zawiera słowniczki tematyczne, tabele gramatyczne z komentarzami, wykaz poleceń w języku polskim, zwroty przydatne w pisaniu listów nieformalnych (e-maili) oraz kartek okolicznościowych i krótkich ogłoszeń. Podręcznik opatrzony jest płytą CD z nagraniami do zadań w testach sprawdzających umiejętność słuchania ze zrozumieniem.