Nowy

Profesjonalizm lekarski w opinii studentów medycyny

Profesjonalizm lekarski w opinii studentów medycyny

978-83-67580-96-0

63,00 zł brutto

Stanisław Głuszek oprac., Profesjonalizm lekarski w opinii studentów medycyny2024, 510 s, format B5

Więcej szczegółów

3 szt.

Książka gromadzi opinie młodych ludzi – studentów medycyny, zaprezentowane w formie miniesejów w trzech, wzajemnie się uzupełniających, blokach tematycznych. To refleksja ważna dla przyszłości kraju i społeczeństwa. To właśnie dzisiejsi studenci medycyny w najbliższej przyszłości będą przecież kształtować, jako lekarze, realia ochrony zdrowia.

Refleksja adeptów sztuki lekarskiej jest podzielona na trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich dotyczy oceny roli profesjonalizmu w postępowaniu lekarza wobec bardzo wysokich oczekiwań społecznych w tym zakresie, skoro to lekarzom powierzamy własne zdrowie i życie, oczekując pomyślnego rozwiązania naszych problemów zdrowotnych. Kluczowym problemem poruszanym w obrębie dyskusji nad profesjonalizmem lekarskim jest holistyczne przygotowanie do zawodu lekarza – nie tylko merytoryczne, w zakresie wiedzy i umiejętności medycznych, ale także obejmujące kompetencje psychologiczne, zdolności komunikacji interpersonalnej i empatii.

Kolejny blok problemów ochrony zdrowia stanowią: warunki infrastrukturalne, organizacyjne i płacowe, kultura pracy, odbiór społeczny pracy lekarza. Jak to postrzegają studenci medycyny, którzy rozpoczynają intelektualną i zawodową medyczną drogę? Jakie zmiany postulują, aby realizować powołanie lekarskie w sposób najbardziej spełniający oczekiwania społeczne? W jakich warunkach będzie to możliwe?

Blok trzeci skupia refleksję na tym, jak współcześnie można i trzeba rozumieć powołanie lekarskie. Czy w obliczu olbrzymiego rozwoju cywilizacyjnego i technologicznego powołanie lekarskie nadal jest ono niezbędne do realizacji profesjonalnych zadań lekarza?

Zobacz także

26 innych produktów w tej samej kategorii:

Product successfully added to the product comparison!