Hanna Wójcik-Łagan, Kult bohatera narodowego. Józef Piłsudski w szkolnej edukacji historycznej w latach trzydziestych XX wieku, 2012, 340 s., format B5, ISBN 978-83-7133-493-1

Ten produkt nie występuje obecnie w magazynie

Szkoła w latach trzydziestych XX wieku była ważnym miejscem kształtowania postaw politycznych młodych Polaków. Istotną rolę w transferze wartości ideologicznych odgrywała historia jako przedmiot szkolny. W publikacji określono zasięg kreowania kultu Józefa Piłsudskiego jako głównego aspektu wychowania państwowego. Ukazano jego przejawy w codziennym życiu szkolnym. Niniejsza publikacja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych zagadnieniem szkolnej edukacji historycznej w latach trzydziestych XX wieku.