Joanna Nowak, Monografia bibliograficzna Biblioteki Głownej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach (1969-2008), 2009, 154 s., format B5, ISBN 978-83-7133-425-2

W pracy podjęto próbę ukazania Biblioteki poprzez bibliografię publikacji jej dotyczących, jak i będących dziełem jej pracowników na przestrzeni całych dziejów Biblioteki. Dążąc do kompletności, Autorka ujęła zagadnienie w trzech aspektach, tworząc w praktyce trzy uzupełniające się bibliografie, zatytułowane: „Bibliografia podmiotowa”, „Biblografia przedmiotowa” i „Publikacje bibliotekarzy”.