Fonetyka i fonologia języka polskiego. Skrypt dla studentów

Agnieszka Rosińska-Mamej, Fonetyka i fonologia języka polskiego. Skrypt dla studentów, 2014, 100 s., format A5, ISBN 978-83-7133-596-9

Ten produkt nie występuje obecnie w magazynie

Niniejsza pozycja stanowi pierwszą część serii skryptów do nauki gramatyki opisowej języka polskiego. Pomysł stworzenia takiej publikacji zrodził się z potrzeb dydaktycznych. Autorami poszczególnych części serii są nauczyciele akademiccy, którzy od lat prowadzą zajęcia z przedmiotu gramatyka opisowa języka polskiego. Oprócz prezentowanej częściFonetyka i fonologia języka polskiego. Skrypt dla studentów powstała już część Składnia języka polskiego. Skrypt dla studentów (autorstwa Joanny Senderskiej), a publikacje dotyczące fleksji i słowotwórstwa są przygotowywane. Książki powyższe adresowane są do studentów filologii polskiej (ze specjalnością nauczycielską, a także nienauczycielską), jak i do studentów innych kierunków humanistycznych mających w programie naukę o języku.