Literackie i nieliterackie obraz nie(pełno)sprawności. Konteksty-konwencje-refleksje

778-9

29,40 zł brutto

Marta Bolińska red., Literackie i nieliterackie obraz nie(pełno)sprawności. Konteksty-konwencje-refleksje, 2019

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje obecnie w magazynie

Niniejsza monografia składa się z kilkunastu artykułów. Przedmiotem zainteresowania poszczególnych autorów jest literatura polska i powszechna, jak również zjawiska kulturowe i społeczne z nią korespondujące, które znajdują inspirację lub odzew w literaturze, a dotyczą wszelkich kwestii poświęconych problemom osób z niepełnosprawnościami.

W części zatytułowanej Konteksty. Obszary i paradygmaty nie(pełno)sprawności badacze skupiają się na różnych aspektach zagadnienia, m.in. Marta Bolińska wskazuje na Wymiary i modele nie(pełno)sprawności, uwzględniając zarówno teoretyczno-historyczny, jak i pragmatyczny kontekst niepełnosprawności.

Część druga poświęcona jest Literackim obrazom nie(pełno)sprawności i rozmaitym trudnościom rozwojowo-edukacyjnym przedstawionym w ramach konwencji powieściowej.

Część trzecia zawiera  Refleksje, opinie i recenzje, głównie dotyczące literatury przedmiotu oscylującej wokół zagadnień niesprawności, niepełnosprawności, trudności, odmienności.

Publikacja przeznaczona jest dla osób zainteresowanych literaturą oraz wszystkich, którym bliskie są sprawy osób z niepełnosprawnością.

Zobacz także

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Product successfully added to the product comparison!