Matematyka dyskretna

Wojciech Broniowski, Matematyka dyskretna. Wykłady z zadaniami dla studentów informatyki, 2015, 286 s., format 25,5×18,0 cm, ISBN 978-83-7133-623-2

Niniejsza książka, przeznaczona jest dla studentów informatyki oraz wykładowców i prowadzących ćwiczenia, przedstawia najważniejsze i najpotrzebniejsze zagadnienia matematyki dyskretnej, koncentrując się na rekurencji, zaawansowanej kombinatoryce i klasycznym rachunku prawdopodobieństwa, grafach oraz sieciach, a także na wybranych elementach teorii algorytmów i ich złożoności. Publikacja kładzie nacisk na prostotę wyjaśnień i zawiera wiele dokładnie przeliczonych pedagogicznych przykładów oraz odpowiednio dobrane zadania ilustrujące materiał. Krąg odbiorców to: studenci, wykładowcy oraz prowadzący ćwiczenia z matematyki dyskretnej.