Andrzej Mach, Wykłady z matematyki z zadaniami dla studentów pierwszych lat studiów na kierunkach niematematycznych,384 s., format B5, ISBN 83-7133-194-0

Skrypt ten powstał dzięki doświadczeniom zdobytym w trakcie kilkuletnich wykładów prowadzonych w Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach dla studentów kierunku chemii i wcześniej dla kierunku wychowania technicznego. Proponowane w skrypcie ćwiczenia teoretyczne do samodzielnego wykonania mogą być również udowadniane na zajęciach w grupach ćwiczeniowych. Skrypt zawiera dużą liczbę rozwiązanych zadań, stanowiących przykłady zastosowania i uzupełnienia przedstawionych twierdzeń i faktów. Wiele zadań pozostawiono też do rozwiązania czytelnikom. Prezentowana książka – ze względu na zawartą tematykę i przedstawione metody rozwiązywania zadań – może być również przydatna dla studentów wyższych szkół technicznych i maturzystów z klas matematycznych.