Henryk T. Mitosek, Problemy hydrologii stochastycznej. Procesy stochastyczne, pola losowe i momenty liniowe, 184 s., format B5, ISBN 83-7133-215-7, 2003

Zadaniem pracy jest przedstawienie wybranych, a na ogół rzadko lub w ogóle przez badaczy polskich niepodejmowanych zagadnień hydrologii stochastycznej. Została ona podzielona na trzy części poświęcone: procesom stochastycznym, polom losowym, a także momentom liniowym, które wynikły z momentów ważonych prawdopodobieństwem. Analizowane problemy zilustrowano w publikacji dużą liczbą stosownych przykładów z dziedziny hydrologii i meteorologii. Książka przeznaczona jest dla studentów starszych lat kierunków inżynierii lub ochrony środowiska politechnik i uniwersytetów, a także doktorantów, inżynierów i pracowników naukowo-dydaktycznych, którzy zajmują się zagadnieniami hydrologii i gospodarki wodnej.