Zastosowanie fizycznych metod badania w chemii

Władimir Starodub, Wiktor Preżdo, Walentyna Zubkowa, Zastosowanie fizycznych metod badania w chemii, 2014, 316 s., format B5, ISBN 978-83-7133-606-5

Niniejszy podręcznik zawiera następujące zagadnienia: charakterystyka porównawcza fizycznych metod badań (energię, czas charakterystyczny), metody jonizacyjne, spektroskopia, rezonans jonowocyklotronowy, spektroskopia rentgenowska, rentgenoelektronowa, spektroskopia rotacyjna, ekektronografia elektronowa, spektroskopia oscylacyjna, spektroskopia elektronowa, metody rezonansowe: jądrowy rezonans kwadrupolowy, jądrowy rezonans magnetyczny (NMR), elektronowy rezonans paramagnetyczny (EPR); jądrowy gamma-rezonans (efekt Mössbauera); magnetochemię; metodę momentów dipolowych; efekt Kerra; efekt Kottona-Mutona; dyspersję rotacji optycznej i kołowy dichroizm optyczny. Podręcznik odpowiada programom dyscyplin: chemia nieograniczona, chemia ograniczona, budowa substancji, chemia związków koordynacyjnych, chemia fizyczna, chemia kwantowa, metody teorii grup w chemii. Książka może być wykorzystana przez doktorantów i wykładowców uniwersytetów oraz studentów.