Podstawy chemii

562-4/D

Piotr M. Słomkiewicz (red.)Podstawy chemii. Ćwiczenia laboratoryjne, 2013, 173 s., format B5, ISBN 978-83-7133-562-4

Książka jest przeznaczona dla studentów chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Może być również pomocą dydaktyczną dla studentów kierunku ogólnego na wydziałach chemicznych uniwersytetów i politechnik. Część pierwsza książki zawiera omównienie głównych elementów wyposażenia pracowni (szkła i podstawowego wyposażenia). W tej części przedstawiono także podstawowe zasady prawidłowej pracy w laboratorium chemicznym. Druga część książki opisuje sposób wykonywania doświadczeń, obliczeń oraz opisywania przeprowadzonych eksperymentów. Każde przeprowadzone doświadczenie jest poprzedzone wyjaśnieniami dotyczącymi jego podstaw teoretycznych. Założono przy tym, że zarówno opisy, jak i instrukcje obsługi przyrządów i aparatów wykorzystywanych w trakcie ćwiczeń są dostępne dla biorących udział w ćwiczeniach. Suplement zawiera informacje dotyczące oznaczeń, jakie można napotkać na opakowaniach oddzynników chemicznych.