Z perspektywy czterdziestolecia. Księga pamiątkowa Instytutu Historii

Ryszard Gryz (red.), Z perspektywy czterdziestolecia. Księga pamiątkowa Instytutu Historii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach (1970-2010),2010, 367 s., format 245×190 mm, ISBN 83-7133-450-4

Księga jubileuszowa Z perspektywy czterdziestolecia. Księga pamiątkowa Instytutu Historii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach (1970-2010)zawiera materiały opracowane przez kilkadziesiąt osób. Na treść składają się wspomnienia i refleksje byłych i obecnych pracowników naukowych Instytutu Historii UJK oraz pracowników obsługi i absolwentów. Istotna część jest odzwierciedleniem współczesnej struktury Instytutu (Zakłady, kierownicy, pracownicy naukowi, wybrane publikacje, fotografie). Ponadto zamieszczono sprawozdania z działalności studiów doktoranckich, studenckich kół naukowych i olimpiady historycznej. Całość uzupełniają zestawienia obronionych w IH doktoratów, habilitacji i przeprowadzonych wniosków o nadanie tytułu profesora oraz listy absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z lat 1976-2008. Publikacja skierowana jest do absolwentów historii, obecnych studentów trzystopniowych studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz uczniów szkół średnich i gimnazjalnych zdradzających zainteresowanie historią.