Using the effectiveness of field activities

Ilona Żeber-Dzikowska, Using the effectiveness of field activities as the factor that integrates the biology and natural science contents in the syllabuses of Świętokrzyskie Region, 2010, 260 s., format B5, ISBN 83-7133-444-3

Książka stanowi wartościowy wkład w rozwój teoretycznych podstaw pracy dydaktycznej oraz wychowawczej nauczycieli przyrody i biologii na różnych etapach edukacyjnych. Posiada olbrzymie znaczenie dla praktyki szkolnej. Ukazuje istotne problemy i zarazem proponuje nauczycielom zweryfikowane kierunki ich rozwiązania dotyczące wykorzystania efektywności zajęć terenowych jako czynnika integrującego treści przyrodnicze w programach szkolnych województwa świętokrzyskiego. Publikacja napisana została w języku angielskim i skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli przyrody nauczających w szkole podstawowej, nauczycieli biologii na III i IV etapie edukacyjnym oraz wszystkich zainteresowanych niniejszą tematyką.